Krovinių pervežimas į Čekiją

Pagal statistinius duomenis, 2011 metais pasiektas rekordinis Lietuvos eksporto skaičius į Čekiją. Tais metais bendras krovinių pervežimas į Čekiją siekė daugiau nei 24 procentus. Nors krovinių pervežimas į Čekiją užima tik 21 vietą didžiausių Lietuvos eksportuotojų sąraše, o krovinių pervežimas iš Čekijos užima 16 vietą Lietuvos importuotojų sąraše, prekybiniai santykiai su Čekija Lietuvai yra svarbūs. Didėjantys skaičiai rodo, jog Čekija turi daug potencialo prekybiniams ryšiams su Lietuva.

Daugiausiai krovinių pervežimas į Čekiją buvo sudarytas iš eksportuojamų plastikų ir jų dirbinių, antroje vietoje – mašinų ir mechaninių įrenginių, trečioje vietoje – elektros mašinų ir įrenginių. Panaši ir importuojamų prekių į Lietuvą dalis – krovinių pervežimas iš Čekijos skirtas mašinoms ir mechaniniams įrenginiams, elektros mašinoms ir įrenginiams bei transporto priemonėms.

Čekija yra viena iš nuolatinių Lietuvos prekybos žemės ūkio ir maisto produktais partnerių. 2011 metais žemės ūkio ir maisto produktų krovinių pervežimai į Čekiją sudarė 0,4 procentus, o krovinių pervežimai iš Čekijos sudarė 1,0 procentą viso žemės ūkio ir maisto produktų importo. Daugiausiai į Čekiją buvo eksportuota žemės ūkio ir maisto produktų, tokių kaip margarinas, sūriai ir varškė ar lieso pieno miltai. O krovinių pervežimas iš Čekijos lėmė, kad į Lietuvą buvo atvežta produktų, naudojamų gyvūnų pašarams, taip pat spiritinių gėrimų, duonos bei kitų kepinių ir salyklinio alaus. Kai kalbama apie maisto produktų transportavimą, labai svarbus yra greitis ir reikalingos temperatūros užtikrinimas. Bene vienas iš pagrindinių logistikos bendrovės „Baltic Marine Spedition“ privalumų – greitas krovinių pervežimas į Čekiją. Dažnai tenka gabenti greitai gendančių produktų, todėl užsakovams, kuriems itin svarbi kiekviena krovinio pristatymo valanda, turime specialių pasiūlymų.

Jei svarstote galimybę pradėti vystyti veiklą Čekijoje, verslo klientų aptarnavimo vadybininkai išsamiai atsakys į klausimus ir pateiks optimalų pasiūlymą, tereikia suformuluoti užklausą krovinių pervežimas į Čekiją arba krovinių pervežimas iš Čekijos. Kiekvienam klientui bus pateikiamas poreikius atitinkantis pasiūlymas.